A
a
WORD Elbląg
KONTAKT

Bezpieczeństwo ruchu drogowego - Mobilne miasteczko Ruchu Drogowego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu jest w posiadaniu Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Miasteczko zostało zakupione ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn.  “Kampanie społeczne promujące bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego”. Projekt jest realizowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury oraz wybrane Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego to obiekt przeznaczony do praktycznego szkolenia  w zakresie ruchu pieszych, nauki jazdy na rowerze, motorowerze i przepisów ruchu drogowego. W skład miasteczka wchodzą:  znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, rowery oraz maty gumowe imitujące asfalt, które służą do tworzenia dróg, rond, skrzyżowań.

Zaletą Mobilnego Miasteczka jest to, że może być wykorzystywane zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sale gimnastyczne, hale oraz otwartych, jak boiska szkolne, place szkolne, place zabaw.

Na Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego można  przeprowadzić:
– praktyczną naukę korzystania z dróg przez pieszych,

– naukę jazdy na rowerze,

– praktyczną część egzaminu na kartę rowerową i motorowerową,

– zawody rowerowe oraz turnieje BRD.

Instytucja zainteresowana musi zapewnić:

  • terminowy transport,
  • załadunek/rozładunek wraz z ułożeniem,
  • udostępnienia odpowiedniego miejsca do rozłożenia (ok.30 m x 40 m),
  • zapewnienia miejsca do przechowania elementów miasteczka ( znaków, podstaw, sygnalizacji, rowerów i innych elementów miasteczka),
  • osoby uprawnione do obsługiwania mobilnego miasteczka (udział Policji),
  • ochronę miasteczka podczas imprezy,
  • eksponowanie banera i logo Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu.

Instytucje zainteresowane (szkoły, urzędy gmin itp.) umożliwieniem przeprowadzenia na mobilnym  miasteczku praktycznej części egzaminu na kartę rowerową, konkursów BRD prosimy o składanie wniosków do Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu.

ZOBACZ MATERIAŁ VIDEO:

MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO ( Pobierz plik )