A
a
WORD Elbląg
KONTAKT

Pojazdy egzaminacyjne

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu informuje, iż egzaminy na prawo jazdy w poszczególnych kategoriach odbywają się na następujących pojazdach:

B – KIA RIO IV

B+E – Volkswagen Transporter
– przyczepa NIEWIADÓW B 1400

A – Suzuki SFV650A Gladius, SV 650

A 1- MZ 125, HONDA CBF 125 M

A 2 – Suzuki SFV650UA Gladius

AM – Romet ZK 50,
       – KYMCO AGILITY 16-50

C –  MAN TGL 12.250 4X2 BL

C+E – Przyczepa KONAR

T    – Ciągnik FARMTRAC TYP 665
Przyczepa PRONAR T663/2/tandem dwuosiowy/

Ponadto Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wybrał  Miernik Prędkości Najazdowej i Średniej – 3D-MP-003, służący do pomiaru prędkości średniej oraz początkowej, w związku z wykonaniem zadań  egzaminacyjnych na prawo jazdy kat. A.

Urządzenie to, specjalnie zaprojektowane i wykonane  dla WORD-ów i OSK, spełnia wymagania Instytutu Łączności oraz posiada rozwiązania konstrukcyjne, potwierdzone patentami UP RP i certyfikatami.

UWAGA!
MAN TGL 12.250 4X2 BL nie jest wyposażony w łatwo dostępny wskaźnik poziomu oleju silnikowego pod pokrywą komory silnika (wskaźnik poziomu oleju silnikowego znajduje się przy prawym kole pod kabiną kierowcy – nie jest widoczny bez podniesienia kabiny).

W przypadku, gdy osobie egzaminowanej urządzenie komputerowe wylosuje do sprawdzenia poziom oleju w silniku, osoba ta powinna wskazać opisowo (omówić), gdzie znajduje się wskaźnik prętowy poziomu oleju i poinformować, że poziom oleju można sprawdzić przy pomocy menu na desce rozdzielczej pojazdu.

Ze względów bezpieczeństwa i ograniczonego czasu na wykonanie zadania egzaminacyjnego, nie należy w trakcie egzaminu podnosić kabiny.

W celu sprawdzenia poziomu oleju silnikowego w pojeździe, należy odczytać poziom oleju
z menu wyświetlacza, umieszczonego na desce rozdzielczej.
Zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu zaleca się, aby poziom oleju sprawdzać przy zimnym silniku lub jeżeli silnik pracował, po upływie ok. 5-6 godzin. (
Zdjęcie w załączniku)